Zawody strzeleckie kół emerytów pożarnictwa

W sobotę 7 maja 2022 roku na terenie strzelnicy LOK przy ul. Brackiej w Ostrowie Wielkopolskim z inicjatywy Prezesa Zarządu ostrowskiego Koła 18 ZEiRP RP odbyły się zawody strzeleckie w których wystartowały 3-osobowe drużyny reprezentujące koła emerytów pożarnictwa z Jarocina, Krotoszyna, Leszna, Ostrzeszowa i Ostrowa Wielkopolskiego. Zawodnicy rywalizowali drużynowo oraz indywidualnie. W końcowej punktacji liczył się dwubój, do którego zaliczało się strzelanie z pistoletu oraz karabinu kbks. Zarówno w konkurencji drużynowej, jak i indywidualnej zwyciężyli gospodarze.

Klasyfikacja drużynowa:  1. Ostrów Wlkp. – 374 pkt, 2. Ostrzeszów – 224 pkt,  3. Jarocin -195 pkt, 4. Leszno – 167 pkt, 5. Krotoszyn – 95 pkt.

Klasyfikacja indywidualna:  1. Marek Hadryan, 2. Karol Cieluch,   3. Mirosław Zajączkowski – wszyscy z Koła Nr 18 Ostrów Wielkopolski.

Częścią merytoryczną organizacji i sędziowania zawodów zajęli się Arkadiusz Szymanek – emeryt PSP, sędzia klasy Państwowej) oraz Tadeusz Jagielski – Kierownik Rejonu Ligi Obrony Kraju w Ostrowie Wlkp., sędzia klasy I.
Po zawodach była okazja do spotkania integracyjnego i rozmów na temat działalności kół emerytów pożarnictwa. Uczestnicy zawodów strzeleckich podziękowali Prezesowi ostrowskiego Koła Emerytów Pożarnictwa, kol. Mirosławowi Zajączkowskiemu za inicjatywę i udane zorganizowanie pierwszych zawodów oraz zgodnie uznali, że niniejsze przedsięwzięcie należy z całą pewnością kontynuować, zgłosili się już chętni do organizacji przyszłorocznych zawodów strzeleckich.

Gratulujemy organizatorom, dziękujemy uczestnikom i zapraszamy za rok na kolejne zawody oraz liczymy na szerszy udział kół emerytów pożarnictwa z terenu woj. wielkopolskiego.

Zdjęcie grupowe uczestników

Opr. A.M.

Foto: M.Z. / K.C.