Zmarł st. ogn. Jerzy Ciesielski

st. ogn. Jerzy Ciesielski 05.04.1940 – 22.02.2022

Zarząd Koła Nr 18 Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Ostrowie Wielkopolskim ze smutkiem informuje, że w dniu 22 lutego 2022 roku, po ciężkiej chorobie w 82 roku życia, odszedł na wieczną służbę nasz kolega emeryt st. ogn. Jerzy Ciesielski.

St. ogn. spocz. Jerzy Ciesielski był strażakiem w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej Lokomotywownia PKP Ostrów Wielkopolski, w której 15 kwietnia 1959 r. rozpoczął służbę jako kierowca. Natomiast w 1989 roku objął stanowisko technika ochrony przeciwpożarowej w stopniu starszego ogniomistrza. Do jego zadań należała kontrola obiektów PKP pod względem zabezpieczenia pożarowego, obszar kontrolowany rozciągał się od Gądek pod Poznaniem po Łękę Opatowską za Kępnem, od Krotoszyna po Zduńską Wolę oraz od Namysłowa aż za Wieluń. W strażackiej służbie, w codziennych kontaktach międzyludzkich dał się poznać jako wspaniały kolega i przyjaciel, na którego zawsze można było liczyć. Każdemu potrafił służyć dobrą radą, kto się tylko do Niego o to zwrócił, a w szczególności młodszym strażakom.

W dniu 31 maja 1993 roku zakończył czynną służbę pożarniczą, ale nie porzucił strażackiego środowiska, gdyż nadal jako emeryt aktywnie działał w Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa. Był czynnym członkiem ostrowskiego Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa, działając przez kilka kadencji w komisji rewizyjnej. Był mocno zaangażowany w organizowanie spotkań i imprez pożarniczych dla członków Koła emerytów i ich rodzin, czym zjednywał sobie sympatię i uznanie wśród strażackiego grona.

W ostatnich latach stan zdrowia Jerzego znacznie się pogorszył, ale jak tylko choć na chwilę zdrowie pozwalało to cieszył się z każdej możliwości kontaktu ze strażakami, a nawet przychodził na organizowane spotkania, których niestety w okresie pandemii było o wiele mniej.

Ogniomistrz Jerzy przegrał walkę z ciężką chorobą i odszedł na wieczną służbę u boku Św. Floriana, zasilając strażackie szeregi i dołączając do wielu współtowarzyszy strażackiej służby, którzy wcześniej już Go w tej drodze poprzedzili.

 CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI ! ! !

  Msza św. żałobna za śp. Jerzego Ciesielskiego, odbędzie się w sobotę 26 lutego 2022 roku o godz. 12:00 w Kościele p.w. NMP Królowej Polski przy ul. Królowej Jadwigi 7, a następnie na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

A.M.